Chat.ba
Ludnica u derbiju Istanbula: Četiri gola, tri crvena kartona i velika tuča na terenu

Vrući derbi u turskoj odigrali su Bešiktaš i Fenerbahče. Prva polufinalna utakmica je završila rezultatom 2:2, ali najzanimljivija događanja nisu imala pretjerane veze s nogometom. Bešiktaš je poveo u 14. minuti pogotkom Negreda, a izjednačio je Soldado tri minute kasnije. U 44. minuti je Fener ostao s desetoricom jer je isključen Potuk, ali i s igračem manje su uspjeli na poluvrijeme otići s vodstvom na svojoj strani. U sudačkoj je nadoknadi zabio Ozbayrakli, a loptu je s gol crte bezuspješno pokušao izbiti Vida. S igračem manje i reultatskim zaostatkom, Bešiktaš nije imao što čekati, morao je snage prebaciti u napad. To je rezultiralo odlukom da Vida ostane na poluvremenu u svlačionici, a umjesto njega je zaigrao Quaresma. Pokazala se ta odluka lošom jer je upravo Portugalac uzrokovao najveću dramu na utakmici. Samo je sedam minuta proveo na terenu, a onda je dobio izravni crveni karton nakon što je udario Souzu. Odluku nije primio nimalo dobro pa je, umjesto da napusti teren, pokrenuo naguravanje u kojemu je šakom udario još jednog protivničkog igrača - ovoga puta Ekicija. Fenerbahče je utakmicu završio s devetoricom igrača jer je u 77. minuti isključen i Demirel zbog protestiranja, bio mu je to drugi žuti karton. Bešiktaš je uspio doći do remija s igračem više, a strijelac je bio Talisca u 82. minuti. Druga utakmica je na rasporedu 18. aprila.