Chat.ba
Vučica nije izdržala u Kharkivu, Shakhtar preokretom do pobjede

Fudbaleri Shakhtara večeras su pred domaćim navijačima savladali Romu nakon preokreta sa 2:1 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka. Roma je prva zaprijetila utakmici kada je Džeko u sedmoj minuti šutirao glavom, ali je Pyatov uspio da odbrani njegov udarac. Bh. napadač imao je još jednu dobru šansu u 21. minuti, ali i ovaj put ukrajinski golman je izašao kao pobjednik. U samom finišu prvog poluvremena Roma je uspjela da povede sa 1:0. Edin Džeko je odličnom asistencijom uposlio Cengiza Unidera koji je savladao Pyatova za radost navijača Rome. Mladi turski fudbaler u posljednje vrijeme zaista igra u fantastičnoj formi. Međutim, Shakhtaru je bilo dovoljno sedam minuta u nastavku da dođe do izjednačenja. Ferreyra je napravio dar-mar u odbrani gostiju, izašao je sam ispred Alissona i rutinski je poslao loptu u mrežu gostujućeg tima. Pet minuta kasnije fantastičnu šansu imao je Marlos, ali je Alisson čudesnom intervencijom spasio Romu. Brazilski golman bio je u centru pažnje i u 63. minuti kada je Taison šutirao, ali je Alisson iz rašlji "izvadio" loptu. No, bilo je samo pitanje kada će ukrajinski tim doći do preokreta. To se desilo u 71. minuti kada je Fred spektakularnim golom zatresao mrežu Rome za 2:1. Večeras sjajni Alisson svojom paradom uspio je samo uljepšati majstoriju svog sunarodnjaka.